Bezstopniowa skrzynia CVT to sposób na poczynienie skutecznych oszczędności paliwa, a także na znacznie podniesienie komfortu jazdy. Ponadto, bezstopniowe skrzynie CVT są proste w obsłudze oraz o wiele mniej kosztowne w produkcji, niż ich automatyczne lub dwusprzęgłowe odpowiedniki. Skrzynie, o których mowa są pod więcej niż jednym względem nietypowe, bowiem w miejscu, w którym w klasycznej skrzyni znajdują się koła zębate, zamontowane są stalowe pasy albo łańcuch, który porusza się między dwiema parami stożkowatych kół. 

Koła zamontowane są na tak zwanych wałkach wejściowych oraz wyjściowych. W zależności od potrzeby zbliżają się lub oddalają od siebie. To właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu główne przełożenie zmienia się w sposób bardzo płynny. Moment obrotowy nie wymaga żadnych przerw w chwili przenoszenia z silnika na koło, ponieważ znajduje się w pracy ciągłej. Bezstopniowa skrzynia CVT własnie dzięki temu posiada spore grono swoich sympatyków.

Bezstopniowa skrzynia CVT, czyli co warto o nich wiedzieć.

W trakcie jazdy o stałej prędkości silnik naszego pojazdu, w przypadku gdy jest w nim zamontowana bezstopniowa skrzynia CVT, działa na stosunkowo niskich obrotach. Dzięki takiemu stanowi rzeczy, zużycie paliwa w samochodzie jest o wiele niższe niż w przypadku klasycznych rozwiązań. Stanowi to także punkt wyjścia dla podniesienia komfortu podróży dla prowadzącego samochód. Kierowcy korzystający ze skrzyń CTV chwalą także kwestie związane z bardzo płynną jazdą, ponieważ CTV eliminuje ryzyko występowania wszelkiego typu szarpnięć samochodu, nawet podczas ruszania.

Dlaczego bezstopniowa skrzynia CVT jest mniej popularna od swoich odpowiedników?

Zapewne zastanawiasz się z jakiego powodu na rynku jest tak mała ilość samochodów, które wyposażone są w skrzynię CTV. Wskazanie jednego powodu jest dość kłopotliwe, ale jeśli już, to warto zwrócić uwagę na fakt, że kierowcom  trudno jest przyzwyczaić się od dość specyficznego sposobu pracy skrzyń tego rodzaju.

Otóż w chwili naciskania pedału gazu, silnik wskakuje na dość wysokie obroty i wydaje przy tym głośny dźwięk wycia. Cisza ma miejsce dopiero w chwili, gdy auto zaczyna jechać ze stałą prędkością. Dla licznego groma użytkowników aut, taka praca samochodu osobowego jest bardzo nienaturalna.

Jak w przypadku każdego elementu wyposażenia samochodu, również bezstopniowa skrzynia CVT ulega awariom. Po pewnym czasie użytkowania można zauważyć symptomy świadczące o konieczności udania się do mechanika samochodowego, który oceni stan skrzyni biegów profesjonalnym okiem.

Firma MSM stanowi jedną z przodujących marek jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju naprawy związane ze skrzyniami biegów, a także dotyczące ich regeneracji. MSM zdaje się doskonale wiedzieć, jak ważna jest rzetelność oferowanych usług. Dlatego też marka dokłada największych starań aby sprostać oczekiwaniom dzisiejszych konsumentów. Zatrudnieni w MSM specjaliści bardzo dobrze znają się na swoim fachu i zasługują na to by obdarzyć ich pełnią swojego zaufania. 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.