VinFast VF 9 SUV (1. generacja) — wymiary i dane techniczne
VinFast VF 9 w nadwoziu SUV (kod fabryczny 1. generacja) produkowany był w latach 2023–2024. Auto mierzy 5118 mm długości przy rozstawie osi 3150 mm, co plasuje je wśród dużych SUV-ów. Bagażnik ma pojemność 212 l. Gama silników obejmuje jednostki o mocy 408 KM, a prędkość maksymalna sięga 200 km/h. Rozmiarem odpowiada m.in. takim modelom jak Lamborghini Urus, Mercedes-Benz EQS SUV czy Mercedes-Benz EQS SUV.
Wymiary — VF 9 SUV
| Parametr | 06/2023 – 12/2024 |
|---|---|
| Długość | 5118 mm |
| Szerokość | 2254 mm |
| Wysokość | 1696 mm |
| Rozstaw osi | 3150 mm |
| Masa własna | 2911–2968 kg |
| Bagażnik (podstawowy) | 212 l |
| Bagażnik (złożona kanapa) | 926 l |
| Drzwi / miejsca | 5 / 7 |
Silniki i osiągi — zakres gamy
Wartości obejmują pełen przekrój wersji silnikowych oferowanych w danym okresie produkcji.
| Parametr | 06/2023 – 12/2024 |
|---|---|
| Moc | 408 KM |
| Prędkość maksymalna | 200 km/h |
| Cena przy debiucie (Niemcy) | 62 250–98 490 € |
Auta o podobnych wymiarach — SUV ok. 5118 mm
Najczęstsze pytania
Jakie wymiary ma VinFast VF 9 SUV (1. generacja)?
VinFast VF 9 (1. generacja) w wersji SUV ma 5118 mm długości, 2254 mm szerokości (bez lusterek) i 1696 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 3150 mm.
Ile litrów ma bagażnik w VinFast VF 9 SUV (1. generacja)?
Pojemność bagażnika wynosi 212 litrów w zależności od wersji. Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń rośnie do 926 litrów.
Ile waży VinFast VF 9 SUV (1. generacja)?
Masa własna wynosi 2911–2968 kg w zależności od wersji silnikowej i wyposażenia.
Jakie silniki ma VinFast VF 9 (1. generacja)?
Gama obejmuje silniki o mocy od 408 do 408 KM.
Przeczytaj także — z naszych artykułów
- Rejestracje elektryków w Polsce spadły o 41% r/r. Chińskie auta przejmują rynek hybryd plug-in
- Volkswagen zamyka fabryki w Niemczech. Produkcja elektrycznych aut dostawczych przenosi się do Polski
- Koniec pakietu CPN — od wtorku paliwa droższe nawet o 90 gr za litr
- Od ilu lat prawo jazdy w Polsce — wiek minimalny na każdą kategorię
- Jazda na rezerwie paliwa — ile km można przejechać i co grozi silnikowi
Dane: European Car Database (ADAC). Wymiary w mm, masy w kg, pojemności w litrach. Ceny historyczne dotyczą rynku niemieckiego (EUR).