Porsche Taycan Coupé (Y1A) — wymiary i dane techniczne
Porsche Taycan w nadwoziu coupé (kod fabryczny Y1A) produkowany jest od stycznia 2020. Auto mierzy 4963 mm długości przy rozstawie osi 2900 mm, co plasuje je wśród aut klasy wyższej (segment E). Bagażnik ma pojemność 326–407 l. Gama silników obejmuje jednostki o mocy 408–1034 KM, a prędkość maksymalna sięga 305 km/h. Rozmiarem odpowiada m.in. takim modelom jak Maserati GranTurismo, Koenigsegg Gemera czy Lamborghini Revuelto.
Wymiary — Taycan coupé
| Parametr | GTS od 01/2025 | od 03/2024 | Turbo od 03/2024 | GTS 02/2022 – 02/2024 | Turbo 03/2020 – 02/2024 | 01/2020 – 02/2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Długość | 4963 mm | 4963 mm | 4968 mm | 4963 mm | 4963 mm | 4963 mm |
| Szerokość | 1966 mm | 1966 mm | 1966–1998 mm | 1966 mm | 1966 mm | 1966 mm |
| Wysokość | 1381 mm | 1379 mm | 1378–1381 mm | 1381 mm | 1378–1381 mm | 1379–1395 mm |
| Rozstaw osi | 2900 mm | 2900 mm | 2900 mm | 2900 mm | 2900 mm | 2900 mm |
| Masa własna | 2360 kg | 2165–2325 kg | 2295–2370 kg | 2370 kg | 2370–2380 kg | 2125–2295 kg |
| Masa całkowita (DMC) | 2850 kg | 2795–2880 kg | 2470–2880 kg | 2850 kg | 2870–2880 kg | 2795–2880 kg |
| Bagażnik (podstawowy) | 366 l | 407 l | 326–367 l | 407 l | 366 l | 407 l |
| Drzwi / miejsca | 4 / 4–5 | 4 / 4–5 | 4 / 4–5 | 4 / 4–5 | 4 / 4–5 | 4 / 4–5 |
Silniki i osiągi — zakres gamy
Wartości obejmują pełen przekrój wersji silnikowych oferowanych w danym okresie produkcji.
| Parametr | GTS od 01/2025 | od 03/2024 | Turbo od 03/2024 | GTS 02/2022 – 02/2024 | Turbo 03/2020 – 02/2024 | 01/2020 – 02/2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Moc | 700 KM | 408–598 KM | 884–1034 KM | 598 KM | 680–762 KM | 408–571 KM |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h | 230–250 km/h | 260–305 km/h | 250 km/h | 260 km/h | 230–250 km/h |
| Cena przy debiucie (Niemcy) | 148 800 € | 102 600–136 900 € | 177 200–241 100 € | 139 906 € | 164 420–197 740 € | 93 139–120 081 € |
Nadwozia tej generacji
Auta o podobnych wymiarach — coupé ok. 4963 mm
Najczęstsze pytania
Jakie wymiary ma Porsche Taycan coupé (Y1A)?
Porsche Taycan (Y1A) w wersji coupé ma 4963 mm długości, 1966 mm szerokości (bez lusterek) i 1381 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2900 mm.
Ile litrów ma bagażnik w Porsche Taycan coupé (Y1A)?
Pojemność bagażnika wynosi 326–407 litrów w zależności od wersji.
Ile waży Porsche Taycan coupé (Y1A)?
Masa własna wynosi 2125–2380 kg w zależności od wersji silnikowej i wyposażenia.
Jakie silniki ma Porsche Taycan (Y1A)?
Gama obejmuje silniki o mocy od 408 do 1034 KM.
Przeczytaj także — z naszych artykułów
- Pierwsza hybryda Porsche. Kultowy 911 GT3 z nowym napędem
- Porsche 911 gt3: moc, przyspieszenie i dane techniczne legendarnego sportowca
- Rejestracje elektryków w Polsce spadły o 41% r/r. Chińskie auta przejmują rynek hybryd plug-in
- Volkswagen zamyka fabryki w Niemczech. Produkcja elektrycznych aut dostawczych przenosi się do Polski
- Koniec pakietu CPN — od wtorku paliwa droższe nawet o 90 gr za litr
Dane: European Car Database (ADAC). Wymiary w mm, masy w kg, pojemności w litrach. Ceny historyczne dotyczą rynku niemieckiego (EUR).