Ciekawe gadżety do samochodu

0
1815
gadzet

Cześć! 🙂 Dzisiejszy wpis będzie odbiegał tematem od reszty zimowych tekstów Jednak mimo tego, że powoli odchodzi w niepamięć nie należy bagatelizować zimy, ponieważ ostry śnieg i mróz mogą jeszcze w każdej chwili wrócić. No nic, ale ja nie o tym. Tak więc dzisiejszy wpis będzie dotyczył ciekawych gadżetów i technologii w które możemy wyposażyć swój pojazd.

Może przydać się to ludziom, którzy właśnie teraz robią swoje pierwsze w życiu prawo jazdy i szykują się do wyboru i zakupu swojego pierwszego auta 🙂 No to zapraszam! 🙂

Pierwszym gadżetem, a właściwie technologią jaką dzisiaj postanowiłem opisać jest podgrzewana przednia szyba naszego auta. Jest to szczególnie przydatne właśnie zimą, gdy szyby naszego samochodu są narażone na działanie mrozu, czyli po prostu zamarzanie. Dzięki zastosowaniu przez producenta podgrzewanej przedniej szyby, możemy być spokojni, przynajmniej pod tym względem, ponieważ ani mróz, ani para wodna nam nie zaszkodzi. Cena? Tak jak pisałem wcześniej, jest to bardziej technologia niż gadżet, tak więc jej koszt wliczony jest w cenę zakupu samochodu. Opłaca się jednak zainwestować w to udogodnienie, ponieważ naprawdę się ono sprawdza, szczególnie podczas skrajnych warunków pogodowych.

Drugim ciekawym gadżetem, a w sumie znów bardziej technologią jest są coraz bardziej popularne, szczególnie wśród ludzi młodych, kamery cofania zamontowane w lusterkach.

Zarówno w tych znajdujących się wewnątrz samochodu, jak i w tych, które znajdują na zewnątrz naszego pojazdu. Dzięki takim lusterkom, a właściwie kamerom, manewr cofania staje się dla nas o wiele łatwiejszy. Dzięki temu mamy możliwość obserwowania tego co dzieje się z tyłu w o wiele łatwiejszy niż dotychczas sposób. Kamery takie można kupić oddzielnie, jest to koszt z rzędu od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych, w zależności od producenta, jednak najlepszym pomysłem wydają się te, które są wbudowane w lusterko od początku. Dzięki temu unikniemy potrzeby montowania w desce rozbudowanego zestawu multimedialnego, który to zestaw zabierze nam dużo miejsca i może sprawić kłopoty. Jednak zawsze trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku i uważać na wszelką elektronikę.

Ze wszystkiego można korzystać, jednak z głową i umiarem! 🙂

latarka Kolejna, trzecia już dziś pozycja, jaką postanowiłem Wam zaprezentować może wydać Wam się zaskoczeniem. Mianowicie jest to zupełnie niepozorny, ale jakże przydatny i potrzebny gadżet. Tak więc przedstawiam Wam latarkę, którą montuje się w bagażniku! Oczywiście możecie popukać się w czoło i powiedzieć, że macie dobrą latarkę przy sobie w telefonie, lub możecie wziąć latarkę z domu. Okej, ale co gdy bateria w telefonie będzie na skraju wyczerpania, a latarki z domu nie weźmiecie? Chyba mało kto nosi ze sobą latarkę. No właśnie, taki gadżet nie jest wielce kosztowny, a może okazać się bardzo przydatny, szczególnie, gdy często wyjmujemy i pakujemy do naszego bagażnika jakieś przedmioty.

Czwartym, a zarazem ostatnim już dziś gadżetem, właściwie lepszym określeniem byłaby znów funkcja, tak więc ostatnią funkcją w jaką możecie wyposażyć swoje auto, jaką Wam przedstawię są tak zwane schowki podłogowe. Jest to bardzo ciekawe oraz coraz bardziej popularne rozwiązanie. Schowek taki mianowicie, można wykorzystać na różnoraki sposób, na przykład w lecie, wioząc ze sobą w długą podróż lód a w nim kilka puszek, dobrze schłodzonego napoju (oczywiście bezalkoholowego!). Takie schowki mogą posłużyć nam również do przewożenia innych rzeczy, które mogłyby wpaść pomiędzy lub pod siedzenie, a zależy nam na tym by się one nie zgubiły.
Tak więc czasem warto pomyśleć o tej funkcji, ponieważ jest to ciekawe no i co najważniejsze niezwykle przydatne rozwiązanie.

To wszystko co dla Was dzisiaj przygotowałem. Mam nadzieję, że czytało Wam się to równie dobrze, co mi pisało 🙂 Oczywiście, jak co tydzień, zapraszam Was do komentowania oraz wysyłania mi wiadomości. No i oczywiście do czekania na i sprawdzenia kolejnego wpisu, który będzie traktował o nieco innym temacie, oczywiście ukaże się on za tydzień.