Volkswagen Passat – czy to nadal kultowe auto?

0
3762
volkswagen passat nasza recenzja

Volkswagen Passat to zdecydowanie jeden z najczęściej spotykanych samochodów na polskich drogach. Nie da się ukryć, że samochód ten zawdzięcza swoją popularność niezwykłej funkcjonalności, względem ceny samego samochodu. Chociaż kiedyś był to samochód całkiem wysokiej klasy, dziś jego cena na rynku znacznie spadła – podobnie jak cena części zamiennych – ponieważ Volkswagen Passat może być zlokalizowany niemal na każdym parkingu.

VW Passat B5

Volkswagen Passat to samochód, który został wypuszczony w kilku liniach produkcyjnych. Zdecydowanie najpopularniejszą jest linia B5. Jest to samochód zdecydowanie rodzinny. Producent wypuścił ten model w niemal każdej możliwej opcji – zarówno z silnikiem benzynowym, jak silnikiem na paliwo typu diesel. Co ciekawe, oprócz różnorodnych olejów napędowych mamy do czynienia z różnymi skrzyniami biegów. Volkswagen Passat B5 był wypuszczany na rynek zarówno w oparciu o skrzynie automatyczną i półautomatyczną, jak skrzynię manualną.

Samochód ten jest doskonałą opcją dla rodzin. Nie da się ukryć, ze posiada bardzo wszechstronne opcje takie jak podgrzewane fotele, czy Climatronic, jednak zdecydowanym plusem jest spora przestrzeń, dzięki czemu jazda w pięć osób jest względnie komfortowa, w perspektywie wielu samochodów posiadających homologację na pięć osób, a w przypadku których maksymalny komfort można osiągnąć jadąc w cztery osoby.

VW Passat B6

VW Passat B6 to następca „piątki”. W gruncie rzeczy samochód jest bardzo podobny, jeśli nie uwzględnimy odmienionych świateł tylnych. Nie da się ukryć, że VW Passat B5 poddany liftingowi wygląda niemalże jak seria B6, więc seria B6 to po prostu usprawniona wersja VW Passata B5.

VW Passat B7

W przypadku VW Passata B7 możemy zauważyć znaczną różnicę wizualną względem poprzedników. Nie da się jednak ukryć, ze skojarzenia względem Passata na długo będą okrawały na wizję wersji B5 oraz dalej idącej B6, ponieważ są to najczęściej spotykane Passaty w Polsce. Bez względu na wszystko, VW Passat jest samochodem rodzinnym godnym polecenia nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale przede wszystkim niską cenę rynkową i przede wszystkim tanie i ogólnodostępne części zamienne.