Honda HR-V SUV (RV) — wymiary i dane techniczne
Honda HR-V w nadwoziu SUV (kod fabryczny RV) produkowany jest od lutego 2022. Auto mierzy 4355 mm długości przy rozstawie osi 2610 mm, co plasuje je wśród SUV-ów kompaktowych. Bagażnik ma pojemność 319–335 l. Gama silników obejmuje jednostki o mocy 130–131 KM, a prędkość maksymalna sięga 170 km/h. Rozmiarem odpowiada m.in. takim modelom jak VW T-Roc, SEAT Ateca czy Skoda Karoq.
Wymiary — HR-V SUV
| Parametr | od 03/2025 | od 03/2025 | 02/2022 – 03/2025 |
|---|---|---|---|
| Długość | 4355 mm | 4355 mm | 4340 mm |
| Szerokość | — | 1866 mm | — |
| Wysokość | 1582 mm | 1582 mm | 1582 mm |
| Rozstaw osi | 2610 mm | 2610 mm | 2610 mm |
| Masa własna | 1452 kg | 1452 kg | 1452 kg |
| Masa całkowita (DMC) | 1870 kg | 1870 kg | 1870 kg |
| Bagażnik (podstawowy) | 319 l | 319 l | 320–335 l |
| Bagażnik (złożona kanapa) | 1289 l | 1289 l | 1290–1305 l |
| Drzwi / miejsca | 5 / 5 | 5 / 5 | 5 / 5 |
Silniki i osiągi — zakres gamy
Wartości obejmują pełen przekrój wersji silnikowych oferowanych w danym okresie produkcji.
| Parametr | od 03/2025 | od 03/2025 | 02/2022 – 03/2025 |
|---|---|---|---|
| Pojemność skokowa | 1498 cm³ | 1498 cm³ | 1498 cm³ |
| Moc | 131 KM | 131 KM | 130 KM |
| Prędkość maksymalna | 170 km/h | 170 km/h | 170 km/h |
| Cena przy debiucie (Niemcy) | 34 700–41 300 € | 33 900–41 300 € | 34 400–39 300 € |
Wszystkie generacje — Honda HR-V
- RVSUV · 4355 mm · 130–131 KM2022 – obecnie
- RUSUV · 4346 mm · 120–182 KM2015 – 2021
- GH1SUV · 4110 mm · 105–124 KM1998 – 2005
Auta o podobnych wymiarach — SUV ok. 4355 mm
Najczęstsze pytania
Ile litrów ma bagażnik w Honda HR-V SUV (RV)?
Pojemność bagażnika wynosi 319–335 litrów w zależności od wersji. Po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń rośnie do 1289–1305 litrów.
Ile waży Honda HR-V SUV (RV)?
Masa własna wynosi 1452 kg w zależności od wersji silnikowej i wyposażenia.
Jakie silniki ma Honda HR-V (RV)?
Gama obejmuje silniki o mocy od 130 do 131 KM i pojemności 1498 cm³.
Przeczytaj także — z naszych artykułów
- Rejestracje elektryków w Polsce spadły o 41% r/r. Chińskie auta przejmują rynek hybryd plug-in
- Volkswagen zamyka fabryki w Niemczech. Produkcja elektrycznych aut dostawczych przenosi się do Polski
- Koniec pakietu CPN — od wtorku paliwa droższe nawet o 90 gr za litr
- Od ilu lat prawo jazdy w Polsce — wiek minimalny na każdą kategorię
- Jazda na rezerwie paliwa — ile km można przejechać i co grozi silnikowi
Dane: European Car Database (ADAC). Wymiary w mm, masy w kg, pojemności w litrach. Ceny historyczne dotyczą rynku niemieckiego (EUR).