Modelki w motoryzacji

0
4732
modelki w motoryzacji

Piękne auta i atrakcyjne kobiety od zawsze idą w parze. Modelki w motoryzacji były od zawsze. Na każdych targach, gdzie prezentowane są najnowsze modele samochodów, towarzyszą im kuso ubrane modelki, swymi wdziękami przykuwające wzrok zwiedzających. Do tego piękne panie są obecne na rozmaitych torach wyścigowych, gdzie zapowiadają starty zawodników. Wielu kibiców formuły 1 nie umie wyobrazić sobie, że ktoś inny miałby zapowiadać start zawodników, niż właśnie modelka. Lecz panie nie pojawiają się tylko na zawodach, na których walczy się o najwyższe stawki, modelki w motoryzacji pojawiają się niezależnie od poziomu samochodowej rywalizacji. Są obecne na wszystkich wyścigach i rajdach.

Modelki a kwestia kobieca

Obecność modelek w motoryzacji przez wiele lat nie budziła niczyich wątpliwości. Panie były po prostu jeszcze jednym elementem tego typu imprez. W obecnych czasach pojawia się jednak coraz więcej pytań o zasadność ich obecności. Przede wszystkim środowiska feministyczne przytaczają szereg argumentów przeciwko ich bytności w tym środowisku. Zdaniem feministek jest to uprzedmiotawianie kobiet, które ubrane w kuse stroje i przybierające dwuznaczne pozy stanowią jedynie obiekt seksualny.

Modelki w motoryzacji mają być jedynie ozdobnikiem, niewznoszącym wartości dodanej do na przykład rywalizacji sportowej. Ponadto argumentem przeciwko ich bytności na imprezach typu targi samochodowe, jest to, że odwracają uwagę od prezentowanych maszyn. Tu jednak, coraz większe grono dziennikarzy zadaje sobie pytanie, czy aby na pewno piękne dziewczyny są niezbędne do zaprezentowania auta osobom, które są zainteresowane właśnie pojazdem.

Kwestia wolnej woli

Wciąż jednak jest wiele osób uważających obecność modelek w motoryzacji za rzecz oczywistą i nieprzynoszącą żadnych strat. Jednych z argumentów tej grupy ludzi jest tradycja i przekonanie, że skoro atrakcyjne kobiety do tej pory miały swoje miejsce w motoryzacji, to wciąż powinny je zachować. Ponadto nikt pań do pracy nie zmusza, modelki mają możliwość wyboru zleceń, jeżeli uważają, że dana oferta, w jakikolwiek sposób im ubliża, mogą ją odrzucić. Do tego wiele osób argumentuje, że istnieją modelki wyspecjalizowane w pracy na imprezach motoryzacyjnych i zakazanie ich obecności na nich, sprawi, że stracą pracę.

Wszystko wskazuje na to, że modelki jeszcze długo będą blisko związane z motoryzacją. I motoryzacja i modelling to w sumie pokazywanie piękna. Piękna samochodów i piękna modelek.