Innowacyjny pomysł Forda – 11-biegowa skrzynia biegów!

0
1909
ford ma 11 biegów jego skrzynia

Auta posiadające 5 biegów w skrzyni to standard z jakim jesteśmy zaznajomieni już od wielu lat. Jednak  marki samochodów którym wyjątkowo zależy na większej płynności jazdy oraz jej elastyczności zastanawiają się oraz próbują opatentować skrzynię biegów z większą ilością biegów, dzięki czemu jazda będzie płynna i przyjemna.

Przetarł szlak w tym temacie zdecydowanie Ford, który niedawno opatentował jedenastobiegową skrzynię! Warto również wspomnieć, że skrzynia biegów z tak duża ilością przełożeń to synonim luksusu, ponieważ montuje się je zwykle w samochodach luksusowych. Dzięki temu jazda takim autem jest płynna i harmonijna, nie odczuwa się szarpnięć czy gwałtownych przyspieszeń.

Jakie są największe zalety takich skrzyń biegów?

  • Harmonijna i spokojna jazda
  • Nieodczuwalne przyspieszenie i brak szarpnięć przy przyspieszaniu
  • Większy komfort poruszania się w korkach

Takie skrzynie biegów nie są zbyt popularne, jednak coraz częściej pojawiają się w modelach aut bardziej dostępnych na nasza kieszeń. Założeniem Forda w tym temacie było stworzenie jedenastobiegowej skrzyni biegów, która będzie na tyle ekonomiczna, że większe grono odbiorców będzie mogło sobie pozwolić finansową na takie auto. Biorąc pod uwagę komfort użytkowania jaki daje taka skrzynia biegów, z pewnością nie można przejść obojętnie wobec takiej renowacji.

Patent Forda w fazie produkcyjnej

Jednak wprowadzenie jej na salony dla większej liczby kierowców jeszcze potrwa, ponieważ patent dotyczący skrzyni biegów firmy Ford jest dopiero w fazie produkcyjnej ale i testowej. Zanim zostanie wypróbowany na tyle by móc zacząć umieszczać go w samochodach, upłynie trochę czasu.  Jest jednak dobra strona tej sytuacji – dobrze przygotowany i przetestowany produkt ma niewielkie szanse na porażkę i niezadowolenie klientów.

Chęć wynalezienie czegoś nowego oraz zapewnienie jak największego komfortu dla użytkowników aut Forda są sprawami priorytetowymi dla tej marki, stąd ich wyjątkowo duże zaangażowanie oraz innowacje, jakich się podejmują. Warto pochylić się nieco nad tematem, bo za kilka lat może okazać się, że wprowadzone zmiany i ulepszenia w skrzyniach biegów będą wręcz rozchwytywane, a my zechcemy zmienić auto na takie, które posiada aż jedenastobiegową skrzynię biegów.